O Pioniere!

Editeur : Classic Translations Date de sortie: 2018-12-21

Description

Historia klasike e Bergsons, nj familje e emigrantve suedemano-amerikan n vendin e ferms pran qytetit imagjinar t Hanover, Nebraska, n fillim t shekullit t 20-t.Personazhi kryesor, Alexandra Bergson, trashgon tokn bujqsore familjare kur vdes babai i saj dhe ajo ia kushton jetn asaj duke e br fermn nj ndrmarrje t qndrueshme n nj koh kur shum familje t tjera emigruese po heqin dor dhe dalin nga preri. Romani sht i shqetsuar edhe me dy marrdhnie romantike, njra nga Alexandra dhe miku i familjes Carl Linstrum dhe tjetri mes vllait t Aleksandrs Emil dhe t martuarit Marie Shabata.

Hide/show more

Information complémentaires

Genre: Historical fiction

Collection: Mollusca Press

Format: EPub

Pages: 200

ISBN: 9789227993944

Information complémentaires

Genre: Historical fiction

Collection: Mollusca Press

Format: EPub

Pages: 200

ISBN: 9789227993944

Autres eBook de Willa Cather
Chargement... Veuillez patienter