O Pioniere!

Editore: Classic Translations Data di rilascio: 2018-12-21
Punti Necessari: 600


Descrizione

Historia klasike e Bergsons, nj familje e emigrantve suedemano-amerikan n vendin e ferms pran qytetit imagjinar t Hanover, Nebraska, n fillim t shekullit t 20-t.Personazhi kryesor, Alexandra Bergson, trashgon tokn bujqsore familjare kur vdes babai i saj dhe ajo ia kushton jetn asaj duke e br fermn nj ndrmarrje t qndrueshme n nj koh kur shum familje t tjera emigruese po heqin dor dhe dalin nga preri. Romani sht i shqetsuar edhe me dy marrdhnie romantike, njra nga Alexandra dhe miku i familjes Carl Linstrum dhe tjetri mes vllait t Aleksandrs Emil dhe t martuarit Marie Shabata.

Hide/show more

Informazioni Aggiuntive

Genere: Historical fiction

Raccolta: Mollusca Press

Genere: EPub

Pagine 200

ISBN: 9789227993944

Informazioni Aggiuntive

Genere: Historical fiction

Raccolta: Mollusca Press

Genere: EPub

Pagine 200

ISBN: 9789227993944

Other ebooks releases by Willa Cather
Loading... Please wait